Spisovatelka a blogerka Zuzana Součková ze Stříbra říká, že tak pokřtila své další dítě a k tomuto slavnostnímu aktu se připojili i její přátelé, rodina a čtenáři. Kmotry knihy, stejně jako u předchozích titulů – Když se dáma rozběhne a Deník běžkyně – byli Lubomír Smatana, reportér Českého rozhlasu, Markéta Součková, dcera autorky a zároveň dvorní ilustrátorka jejích knih, a Zuzanina kamarádka od mládí, stříbrská rodačka, se kterou za celý život nepřerušila přátelství, Alena Levá.

Knihu pokřtili sektem a popřáli jí mnoho spokojených čtenářů. „Konečně jsem si uvědomila, jaká je Zuzana Součková spisovatelka, protože jsem náhodou viděla knihu Běh života s úsměvem v různých renomovaných knihkupectvích. Její knihy moc ráda čtu, ačkoli sama nejsem běžkyně. Ale vlastně tato poslední kniha o běhu není, ta je o běhu života, o tom, jaký vlastně život je. Líbí se mi styl a nadhled, kterým to Zuzka popsala. Je to taková naše Betty MacDonaldová či Halina Pawlowská. Konečně se znám s nějakou slavnou spisovatelkou,“ smála se Andrea Levá.

Mezi návštěvníky křtu byl i Jan Schimmer ze Stříbra, který autorku zná i jako bývalou kolegyni ze zaměstnání. „Zuzka je pořád veselá holka, moc rád čtu její blog a také jsem ode dneška vlastníkem celé trilogie. Už se těším, až si tu poslední knihu přečtu a přeji jí spoustu dalších podobných úspěchů,“ uvedl Schimmer.

Zuzana Součková svým čtenářům na jejich žádost slíbila, že psát nepřestane. „I když je to tedy řehole a k napsání knihy musí mít člověk nejen talent, ale také trpělivost a vytrvalost. V neposlední řadě je potřeba mít i schopnost sedět na zadku a psát a psát,“ dodala se smíchem autorka.

Martina Sihelská