Na silnici ležící těžce zraněné labutí mládě a kolem něj stojící smutná labutí rodina. Takový pohled se dnes ráno naskytl Lucii Kašové jedoucí na silnici mezi Pernolcem a Částkovem.

„Mládě letělo nehybně na silnici. Mysleli jsme si, že je mrtvé, ale nakonec jsme zjistili, že ještě žije, neudrželo však hlavu, mělo poraněný krk. Mezitím někdo z dalších řidičů zavolal policii a na místo přijel ze záchranné stanice pan Bobál, který si mládě odvezl,“ napsala Deníku Lucie Kašová. Labutí rodina se dle jejího vyjádření v tuto dobu po silnici pohybuje často. „Chci tímto vzkázat všem řidičům tudy jedoucím, aby ubrali nohu z plynu a podobná situace se zde již nemusela opakovat,“ apeluje na veřejnost.

Deník oslovil Karla Bobála ze záchranné stanice živočichů ve Studánce na Tachovsku, který si zraněné mládě převzal. „Mládě je v naší péči, bohužel velkou šanci na přežití mu nedávám,“ odpověděl s tím, že s podobnými zraněními se setkává často. “Hlavními příčinami úrazu zvířat jsou civilizační vlivy, auta, vysoké napětí, doprava celkově,“ popsal své zkušenosti. „Řidiči by měli zejména v tuto dobu, kdy zvířata vyvádějí svoje mláďata, být ohleduplnější a jezdit opatrněji,“ přidává se k apelu Lucie Kašové sám Karel Bobál.

O zvýšenou pozornost řidiče nedávno žádala na svém sociálním profilu také například obec Prostiboř, která upozorňovala na labutí rodinku pohybující se v nedalekých Tuněchodech.