Jak Deníku řekl starosta Kostelce František Trhlík, obec obdržela dotaci v rámci projektu, který podporuje bezpečnost v kraji. "Od Plzeňského kraje jsme obdrželi jeden milion a sto sedmdesát tisíc korun. K tomu přidáme zhruba půl milionu korun z našeho rozpočtu, abychom mohli pořídit kvalitní kamerový dohledový systém," uvedl starosta.

Pod dohledem kamer bude náves přímo v Kostelci a také náves v sousedním Ostrově. "Kamery budou dále dohlížet na kompletní majetek obce, tedy na veřejná prostranství a obecní objekty," informoval dále starosta. V hledáčku kamerového systému budou i komunikace. Především výjezdy a nájezdy na dálnici D5, silniční průtahy Kostelcem a Ostrovem a také kruhový objezd v průmyslové zóně v Ostrově. Na ten bude dohlížet kamera s možností otáčení o 360 stupňů. Součástí systému budou podle starostových slov také měřiče rychlosti na vjezdech do obcí s možností napojení radaru na policii.

"Celý kamerový systém bychom chtěli mít v Kostelci i v místní části Ostrov dokončený ještě v letošním roce. Navíc také přislíbili developeři v průmyslové zóně, že kamery budou instalovat rovněž na několik míst v areálech," doplnil Trhlík.