Během jediného týdne přišla Záchranná stanice živočichů ve Studánce o tři opatrované živočichy. „Za osmileté existence naší záchranné stanice jsme se občas setkali s někým, kdo ublížil našim zvířatům. Zabýváme se také řešením problémů spojených s týráním zvířat a párkrát jsme zřejmě někomu šlápli na kuří oko. Tentokrát je ale situace velmi závažná. V srpnu jsme během jednoho týdne přišli o tři zvířata. Nejprve nám z neznámé příčiny ve stanici uhynula labuť. Druhou obětí byl slepý německý ovčák Jerry, který byl podle výsledků pitvy otráven. Následoval divočák Zbyňďa, který měl stejné příznaky otravy jako Jerry. Poslední kapkou bylo, když jsme společně s mojí čtrnáctiletou dcerou Karolínou vedli na procházku lišáka Cipíska a z kolem projíždějícího automobilu na nás začal někdo střílet. Kulky létaly okolo mě i mé dcery. Cipísek byl během střelby zasažen do břicha a na místě zahynul,“ sdělil nám Karel Bobál ze záchranné stanice.

Pachatelé poškozují také majetek a zařízení potřebné k péči o živočichy. „Střepy naházené do výběhů, uražené zámky na vchodech do výběhů a poničené oplocení mě nutí jednat,“ vyjmenoval rozsah škod Karel Bobál.

Kulka prolétla kolem mě a mé dcery, říká provozovatel záchranné stanice

Pachatel, který za jízdy střílel na Karla Bobála s dcerou Karolínou, zastřelil lišáka Cipíska. „Byl jsem s dcerou na vycházce a na vodítku jsme vedli lišáka Cipíska. Po cestě vedoucí kolem naší záchranné stanice jelo auto, z kterého najednou někdo začal střílet. Kulka prolétla kolem mě a mé dcery a Cipíska na místě zabila. Podal jsem na pachatele trestní oznámení. Velkým překvapením pro mě bylo, když jsem se dozvěděl, že policie čin ohodnotila jen jako přestupek,“ uvedl Bobál.

Na dopadení pachatele byla vypsána odměna. „Vypsal jsem odměnu třicet tisíc korun pro svědka, který pomůže dopadnout toho, kdo zabil zvířata a ničí zařízení stanice. Také chci zjistit, kdo o mně šíří pomluvy o pojídání psů,“ řekl Deníku Bobál.

V pondělí o problému natočili reportáž autoři televizního pořadu Chcete mě? „Pořad budeme vysílat v pátek 11. prosince na programu ČT2,“ řekl nám moderátor Zdeněk Srstka.