Sto padesáti dětem končí 6. srpna osmidenní pobyt v táboře v Boněticích. Sjely se sem děti z Plzeňského i Karlovarského kraje. Jak už samotný název vypovídá, tento ročník se nesl v duchu filmových festivalů. „Hlavním bodem našeho programu je výuka jízdy na koních,“ říká Pavel Botek, hlavní vedoucí a organizátortohoto dětského tábora.

„Děti se tady naučí nejen základy jak jezdit na koni, ale i jak se o koně postarat,“ dodal Botek. V péči o koně se proto děti střídaly, každý den je měl na starosti jiný oddíl. Jízda na koni patřila mezi nejoblíbenější činnosti dětí v táboře. „Mně se nejvíc líbí koně a etapové hry, říká Dominik Chlapec z Mariánských Lázní.

Ale týdenní pobyt v táboře se netočil jen okolo koní. „ Byli tady u nás na návštěvě policisté a ukazovali dětem zásah se psem i svoji výstroj, také k nám přijeli Rytíři z Tachova, měli jsme tu i country kapelu,“ vyjmenoval alespoň část programu jeden z vedoucích Jiří Fejt. Celý tábor se neslv duchu filmového festivalu. „Denně promítneme dětem jeden film. Každý den jiný žánr, např. historie. sci–fi, horory a další. Po hororu jsme uspořádali bobříka odvahy, kde děti museli zajít po vyznačenén cestě do lesa a tam se do připravené knihy podepsat,“ pokračoval Fejt. Vsobotu odpoledne se strhlav táboře velká vodní bitva, ve které proti sobě nelítostněstanuli táboroví vedoucí na jedné a děti na druhé straně.

Kdo vyhrál? Zábava a legrace. Té si tady děti užily dosytosti. Ještě týž den je čekal maškarní karneval, kde děti byly převlečené za filmové postavy. Na němdostal vítězný oddíl celotáborové hry Oscara. „Děti si zahrály i na filmaře.

Každý oddíl si mohl vybrat ná– mět ke krátkému šotu a natočit ho. Po skončení tábora si je děti budou moci zakoupit na DVD,“ dodal Fejt. Marek Hančin z Mariánských Lázní nebyl na táboře zdaleka poprvé a pobyt v Boněticích si velice pochvaloval. „Tady se mi opravdu moc líbí, je to tady super,“ řekl nadšně malý klučina.

Jeho oddílové kolegyně Vendulka Novobilská rovněž z Mariánských Lázní a Jitka Klátiková ze Strážova nedaleko Klatov si pobyt v dětském táboře nemohli vynachválit. „ Už se těším na příští rok, doufám, že sem pojedu znova,“ říká malá Jitka. „Jsem rád, že se dětem tady s námi líbilo a těším se, že se s mnohými z nich tady potkám i příští rok,“ dodal na závěr hlavní vedoucí tábora.