Hlavní logo zní „Ostrov pokladů, aneb Bonětickou louží, Černý koráb krouží…“. Na tento tábor jezdí každoročně celkem 300 dětí, rozdělených do dvou běhů. Jednou z programových vedoucích je Barbora Otrubová z Písku. „Začínala jsem sem jezdit už před dvanácti lety jako malá tábornice. S věkem jsem pak postupovala na praktikantku a oddílovou vedoucí. Letos spolu s Václavem Heisem vymýšlíme pro děti hry a soutěže,“ říká dvacetiletá Barbora. „Některé děti se hned tak pro les a přírodu nenadchnou, ale pak je to „chytí“ a stojí to za to.

Mezi nejoblíbenější hry patří akční - jako třeba „pašování proviantu či pevnost Boayard,“ dodala Barbora Otrubová. Do bohatého programu v návštěvní den pro rodiče patřil pojízdný hostinec, zdravotní masáže, polní kuchyně, koulení pivních sudů, přetahování lanem, lov Krakena apod. Děti se do tábora rády vracejí. „Já tu byla i v loni a moc se mi tu líbilo, a tak jsem přijela opět. Máme tu opravdu moc hodné vedoucí, hodně soutěžíme a sbíráme lesní plody. Ani nevstáváme moc brzy, budíček je v osm hodin a pak máme rozcvičku,“ vyprávěla nám osmiletá Kamila Haňáková z Plzně.

Za Janem Pavlíčkem přijela celá rodina ve stylovém pirátském oděvu. „Náš Honzík je tu po třetí a my za ním rádi jezdíme. Každý rok si vyrobíme patřičné kostýmy,“ pochlubili se manželé Pavlíčkovi z Úherců. Bujaré veselí spustila také skupina afrických studentů, jejichž bubny přiměli všechny k tanci. Tábor zatím zdárně pokračuje dále, spokojená je i zdravotní služba.

„Děti zatím nic vážného nepostihlo, spíše mají různé odřeniny, nějaké klíště bylo, jinak jsou všechna děti v naprostém pořádku,“ vzkazuje rodičům zdravotnice Eva Kardašová. Děti se vrátí, až konečně najdou zlatý poklad….Možná to do soboty zvládnou……

Martina Sihelská