O tom, že Petr Kovařík opouští úřad starosty, se jako první dozvěděl tajemník města Jaroslav Havlíček. „Volal mi v neděli a akorát mi oznámil, že v pondělí nenastupí do práce a že už si našel jiné zaměstnání. Na to konto jsem ho vyzval, aby předal veškeré věci. Například mobil nebo notebook,“ popsal Havlíček.
Místostarosta Petr Myslivec byl překvapený, neboť tento způsob rezignace je, podle něj, nestandardní. „Mrzí mě, že jsem se to nedozvěděl přímo od něj. Bylo to velmi hektické, protože starosta má v první den školního roku například přivítat prvňáčky ve škole. Jeho povinnosti jsme vcelku zvládli. Ale bylo to opravdu narychlo. Starosta Kovařík uvedl důvody, proč odstoupil. V minulosti mi i vytkl, že mu nikdo nepomáhá s úřadováním,“ uvedl místostarosta .
Na červnovém zasedání zastupitelstva bylo dokonce v programu zahrnuto hlasování o tom, zda má být první muž radnice odvolán. Tehdy chyběl jediný hlas k tomu, aby byl skutečně odvolán.

„Napsal jsem rezignaci, a to z vážných osobních důvodů. Byl také zájem, z řad nejmenovaných, mě z pozice starosty odstranit. Bylo mi i vyhrožováno, že budou vyvolávána další jednání o tom, zda mám odsoupit. Tohle já nemám zapotřebí. Nyní učím na jedné z plzeňských škol,“ řekl bývalý starosta Petr Kovařík.

Zastupitelé se sejdou v nejbližší době, aby zvolili nového starostu Boru.
„Schůzku bych chtěl svolat ještě v září. Také já budu kandidovat na místo starosty. Jeho odchod budeme pochopitelně řešit i na zářijovém zasedání zastupitelstva. A do doby, než bude zvolen nový starosta, jsem pověřen vedením města já,“ řekl nám místostarosta Myslivec.
Zastupitelé odchod starosty Kovaříka uvítali.

Podle bývalého starosty a nynějšího zastupitele Františka Podlipského udělal Kovařík dvě chyby. „První je, že když nastoupil do úřadu, prohlásil, že si jde funkci jen zkusit a finančně si přilepšit, druhá byla, že se obklopil lidmi, kteří ho do toho tlačili. Slibovali, že mu pomohou, ale to nikdy neudělali. Nechtěl také nikdy řešit běžné problémy, které starosta musí řešit,“ uvedl Podlipský.

Josef Holek