K lesoparku v blízkosti sportovního areálu přibyl v poslední době například parčík pod obecním úřadem, přeměna další lokality se připravuje. A to dokonce v centru obce.

Jak Deníku řekl starosta Karel Týzl, parkovou úpravu dostane borovicový lesík vedle penzionu V pohodě. „Tato lokalita příliš využívaná není, lidé jí občas jen procházejí. Rádi bychom ji změnili na odpočinkovou zónu s galerií v přírodě,“ uvedl.

Lokalita proto už dostala pracovní název Galerie V háji a cílem je ještě zatraktivnit centrum Konstantinových Lázní.

„Prostor je navržen jako venkovní galerie s trvalými uměleckými instalacemi a také výstavními panely, na kterých se budou střídat tematické expozice,“ uvedl starosta.

Čtvrtý ročník Husman festu v Tachově.
FOTOGALERIE: S festivalem byli diváci spokojeni, ukončil jej ale zásah policie

Jak informuje obec na svém facebookovém profilu, v borovém háji vznikne nová síť cestiček z přírodního materiálu. Tyto cesty propojí ulice Lázeňskou a K Parku.

„Trasa cest bude kopírovat stávající stezky vyšlapané v terénu. Dále bude po obvodu celého území meandrovat úzká pěšina, která návštěvníka provede mezi uměleckými díly a výstavními panely, které budou rozeseté po celém území borového háje,“ popisuje obec budoucí podobu parčíku.

Jeho součástí je také travnatá plocha, na které bude vytvořena zpevněná plocha z přírodního materiálu. Ta poslouží pro pořádání vernisáží venkovních výstav. Samozřejmostí bude bezbariérový vstup do parku, a to ze dvou míst z Lázeňské ulice. Kromě toho bude plocha vyčištěna od přestárlých keřů, zmírní se terénní rozdíl mezi ulicí a lesíkem a galerie bude z ulice pohledově otevřena.