Již o tomto víkendu začíná oblíbený festival Hudební léto Borska, který pořádá Mikroregion Bor, město Bor a římskokatolická církev Bor. Jedná se o cyklus jedenácti jednotlivých koncertů, kdy smyslem festivalu je rozeznít i menší kostely v okolí Boru. Proto bude znít převážně duchovní hudba.

Všechny koncerty se konají pravidelně ve čtvrtek, pouze úvodní, na kterém vystoupí Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně s dirigentem Tomášem Brauenem, se odehraje v neděli 19. května v kostele sv. Mikuláše v Boru. Na programu je Svatební košile od Antonína Dvořáka, kantáta pro sóla, smíšený sbor a orchestr podle balady Karla Jaromíra Erbena, op. 69, B135. Společně s orchestrem se představí sólisté sopránistka Lucie Silkenová, tenorista Aleš Voráček a barytonista Ivan Kusnjer. Zazní také pěvecký sbor Čerchovan, který vede sbormistr Marek Vorlíček.

Vstupné na tento koncert činí 350 korun, pro studenty pak pouze stokorunu, děti mají vstup zdarma.

V průběhu festivalu se rozezní například také kostely na Přimdě, v Dubci, Starém Sedle či třeba v Holostřevech. Milovníci duchovní hudby se mohou těšit na tóny varhan, trubky, ale také cimbálu či loutny. Veškeré informace ohledně festivalu je možno sledovat na webových stránkách www.hudebniletoborska.cz.