Mezi návštěvníky, kteří se přišli podívat na prohlídky oživené zpěvem židovských žalmů v zámecké kapli či historickými tanci v dosud nepřístupném barokním sále, byla rodina Kouklových. „My jsme sem nemuseli jezdit zdaleka, bydlíme tady v Boru. Ale je pravda, že na zámek jsme se moc často nedostali. Dnes večer jsme přišli hlavně kvůli dětem, pro ně to je příjemný zážitek,“ řekli Deníku Kouklovi, kteří do zámku přivedli také svě dvě děti.

Veřejnost se mohla po dlouhých letech podívat do barokního sálu, který je kvůli rekonstrukci prozatím nepřístupný. V sále, který dříve sloužil k pořádání plesů, se v pátek večer také opět tančilo. Dobové tance zde předvedla skupina Mericia. „Bylo to příjemné si v tomto sále zatančit,“ vyjádřila se jedna z členek skupiny a zároveň kastelánka zámku Galina Marianna Kortanová.

Kastelánka nevyloučila, že by barokní sál mohl být v příští sezoně znovu otevřen, byť jen dočasně. „Myslím, že by to šlo třeba při zahájení sezony,“ upřesnila.

Letošní sezonu hodnotí správa zámku jako úspěšnou, od zpřístupnění zámku před šesti lety se počet návštěvníků zvyšuje. „Je to dobře, lidé se k nám do zámku začínají učit chodit, někteří se i pravidelně vracejí. Proto se také snažíme rozšiřovat služby infocentra, které nabízí informační materiály z celého regionu,“ doplnila Kortanová.