„Na německé straně už partnerskou smlouvu tamní zastupitelstvo schválilo, dokonce jsme už s německými kolegy smluvu podepsali, a to zhruba před měsícem,“ sdělil Deníku starosta Boru Patr Myslivec s tím, že ve Wernbergu byla smlouvy podepsána v konferenční budově hradu, který je dominantou města.

Návrh smlouvy schválili také zastupitelé v Boru a smlouva je připravena k podpisu. „Naše vzájemné partnerství se k oficiálnímu stvrzení podpisem připravuje už delší dobu, s kolegy z Wernbergu jsme se sešli již vícekrát,“ uvedl borský starosta. Při jedné ze vzájemných návštěv si zástupci bavorského městečka prohlédli například borská školská zařízení. „Provedli jsme je mateřskou školou i základní školou. Tam se naše škola ukázala a připravila prezentaci města na interaktivní tabuli,“ uvedl Myslivec s tím, že zástupci partnerského města, které leží nedaleko Weidenu, poznali rovněž borskou faru, zámek a také novou jídelnu střední školy.

Při slavnostním uzavření smlouvy, které je naplánováno na čtvrtek 17. června od 16 hodin, vystoupí v úvodní části skupina historického tance Mericia. Podpisu budou předcházet projevy čestných hostů a starostů Petra Myslivce (Bor) a Georga Butze (Wernberg – Köblitz). Kromě podpisu partnerské listiny se hosté zapíší také do pamětní knihy města Boru. U zámecké studny ve vestibulu borského zámku si zástupci partnerských měst předají čestné dary. Součástí večera bude také možnost shlédnout putovní výstavu Zlatá cesta.