Problém chybějících veřejných záchodů řešilo několik zastupitelstev. Ve čtvrtek odpoledne se ale situace změnila a dům, kde jsou také veřejné záchody, byl otevřen. Toalety budou v provozu od prvního října.

Dům na náměstí se začal stavět před necelými dvěma roky. „Chybějící toalety byly prvotním impulsem, proč jsme se rozhodli objekt postavit. O veřejných WC se hovořilo už asi deset let. Minulé zastupitelstvo města schválilo jejich výstavbu a teď už je objekt, kde bude kromě toalet několik dalších prostor k využití, hotový,“ řekl Deníku starosta Boru Petr Myslivec.

Objekt zaplnil proluku, která na náměstí byla po zbourané budově. „Podoba nového domu vychází ze stávající zástavby náměstí a je koncipována tak, aby byla s historickou zástavbou v souladu. Musím proto projektantovi, stavební firmě i stavebnímu dozoru poděkovat, že dům do náměstí zapadá a působí, jako kdyby tady stál už dlouhá desetiletí,“ dodal starosta.

Stavba stála 11,2 milionu korun a kompletně byla financována z městské kasy, bez dotací.

V přízemí jsou veřejné záchody, které mají vchod z boční strany. Z náměstí pak má objekt dva vchody. Jeden je pro prodejnu, kterou se stane trafika. Ta se přestěhuje z prostranství před objektem, kde stála doposud. Druhý vchod je do nebytových prostor v prvním patře a v podkroví. „Původně jsme počítali, že kanceláře využije Policie České republiky. Obvodní oddělení totiž sídlilo v sousedním domě a počítalo se, že se oba objekty propojí. Po nešťastném rozhodnutí přestěhovat obvodní oddělení do jiné části města tak hledáme další využití. V současné době běží výběrové řízení na budoucí uživatele kanceláří,“ uvedl Deníku starosta Boru.

Kanceláře jsou uzpůsobeny tak, že je mohou nezávisle na sobě využívat až čtyři nájemci. Místnosti mají kompletní vybavení s připojením na současné multimediální sítě.

Veřejné záchody v přízemí objektu budou plně k dispozici od prvního října. Otevřeny budou každý den, a to ve všední dny do 17 hodin a v sobotu a v neděli do 11 hodin. „Toalety budou otevřeny v hodinách, kdy se v centru města vyskytuje největší počet lidí,“ vysvětlil Deníku Myslivec.