Podobně jako předminulý týden řádily živly výrazně na Borsku. Například v Telicích, kde v květnu zaplavila blesková povodeň zahrady a sklepy, bylo nutné čerpat vodu ze sklepů i tentokrát.

Bouřka a vydatný déšť páchal škody v celém kraji. „Hasiči vyjížděli ve 28 případech k padlým stromům, v 16 případech k čerpání vody ze zatopených sklepů a domů. Patnáctkrát vyjeli k technickým zásahům spojeným s odstraňováním následků vydatného deště. Nejvíce zasaženy byly oblasti Klatovska, Domažlicka a Plzně jihu,“ upřesnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Na Tachovsku vyjížděli hasiči dvakrát do již zmíněných Telic, jednou to bylo k čerpání vody ze sklepa, ale hladina opadla ještě před jejich příjezdem. Před půlnocí mířili do stejné vsi znovu, odčerpat vodu ze zahrady, kdy hrozilo, že se dostane do sklepa.
Pětkrát likvidovali hasiči padlé stromy.

Stromy popadaly v Úšavě, ve Velkých Dvorcích, ve stráži, v Souměři a v Pořejově. Na postižených místech většinou zasahovali dobrovolní hasiči z daných obcí, v Úšavě to byla jednotka z tachovské profesionální stanice.

Do Vysočan čerpat vodu ze sklepa vyjela v pondělí v půl páté odpoledne zásahová jednotka borského dobrovolného sboru. „Naše jednotka vyjížděla na čerpání zatopených sklepů v obci Vysočany. Na místě bylo ještě nutné vyčistit ucpaný kanál,“ popisují borští hasiči na svém facebookovém profilu.