Společně s postavičkou Matýska a dalšími sedmi animatronickými loutkami rozesmával malé i velké publikum jediný břichomluvec v České republice Zdeněk Polach v představení Matýsek a jeho kamarádi.

Rozjezdu kariéry Zdeňka Polacha napomohla jeho účast v televizní soutěži Československo má talent. „Do té doby o naše vystoupení pořadatelé neměli moc zájem. Po soutěži přišel zvrat, však video z ní má přes 12 milionů shlédnutí. Bohužel vše zase přibrzdil covid, takže až nyní dojíždíme první turné,“ řekl umělec Jakubovi Botkovi, který si s ním chvíli před vystoupením povídal. Postavičky, kterým břichomluvec dodával hlas, jsou originály vyrobené v Americe, každá má v sobě minipočítač, kde je naprogramováno, co a jak mají dělat. „Sleduji konkurenci a zjistil jsem, že jsem jediný břichomluvec na světě, který na konci vystoupení mluví se sedmi animatronic loutkami najednou,“ řekl o sobě Zdeněk Polach.

Zdroj: Jakub Botek

„Sledoval jsem publikum, sál sice nebyl úplně vyprodaný, ale bylo vidět, že se všichni dobře bavili. Zejména se dětem líbilo, když je břichomluvec pozval k sobě na pódium,“ řekl fotograf Jakub Botek, který dodal Deníku fotky a videa. Na konci představení každé dítě, které přineslo namalovaný obrázek Matýska, dostalo plakát a ještě se mohlo s Matýskem vyfotit.