Budova školy sloužila svému původnímu účelu asi do šedesátých let, poté ji využíval jako klubovnu a ubytovnu svaz mládeže. Zhruba do sedmdesátých let. Od té doby objekt chátral.

Obec ve snaze budovu renovovat již pokročila. „Už je vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele. V současnosti přijímáme nabídky firem na rekonstrukci. Výsledky budeme vyhodnocovat v nejbližší době," řekl starosta Broumova Ondřej Liška.

Na projekt máme přislíbenu dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu. Stavební práce jsou podle něj rozděleny do dvou etap, Ta první by měla začít už letos v září. „Na realizaci obou etap máme plánován jeden rok," doplnil informaci místostarosta Broumova Milan Víšek.

Do bývalé školy se tak zhruba za rok přestěhuje stávající obecní úřad a veřejná knihovna. Další místnosti bývalé školy by podle vedení obce bylo vhodné využít pro spolkovou a zájmovou činnost obyvatel. Vzniklo by zde rovněž zázemí v podobě sociálního zařízení. V patře objektu se pak počítá se společenským sálem.