Když je venku hezky, nebo je dostatek sněhu, tak chodí na zimní stadion méně lidí, protože se pak raději věnují lyžování, nebo jdou za pěkného slunečného počasí ven.

Návštěvníci zimního stadionu ubývají podle správce sportovišť právě s prvním sněhem. „Se začátkem lyžařské sezóny zaznamenáme každý rok úbytek návštěvníků. Nebruslí se jen v zimě, ale i přes letní období, ale zájem je malý. Největší nápor bruslařů je od listopadu do února. Veškeré aktuální informace najdou návštěvníci na našich webových stránkách, kde zjistí i kdy je v jaký den ledová plocha otevřena pro veřejné bruslení," vysvětlil ředitel Sportovišť Tachov Petr Vrána.

Velice populární je mezi lidmi vířivka, která je zprovozněna od poloviny října letošního roku v bazénu. Lidé takový relax uvítají jistě i přes zimu. „Chodím plavat do bazénu jednou týdně před zaměstnáním. Je to po ránu krásná rozcvička, když se před prací odreaguji a mám možnost se naložit do velké vířivky. Je to paráda," říká Jaroslav Kolář z Tachova.

Druhý týden v prosinci začíná bruslařská sezóna ve Stříbře. „Kolem osmého prosince otevíráme zimní kluziště. Kolem Vánoc je návštěvníků úplně nejvíce. Přístupné je kluziště na volné bruslení každý den, a to od jedné hodiny do tří. V některé dny je volné bruslení prodlouženo, ale to se návštěvníci můžou dozvědět z webových stránek města nebo z tabule, kde je zveřejněn rozpis," sdělil Jan Šůcha, správce kluziště Stříbro.

Přes léto je na kluzišti ve Stříbře připravena jiná plocha a zabruslit si mohou návštěvníci  na letním povrchu. Kluziště změní po zimní sezoně povrch a na víceúčelovém hřišti ve Stříbře se rozebere chlazení. Zájemci tak mohou provozovat sportovní činnosti jako in-line bruslení, florbal, hokejbal, in-line hokej a podobné.