Případ chebského profesionálního hasiče, který na internetu umístil brutální snímky z dopravních nehod, hýbe i obyvateli tachovského regionu. Jedni si myslí, že podobné snímky nejsou etické, část námi dotázaných řidičů říká, že brutální fotografie působí jako varování.
„Slyšel jsem, že v zemích, kde jsou takové snímky běžnou záležitostí, jejich uveřejňování snížilo mortalitu na silnicích. Proč by tomu tak nemělo být u nás?“ zajímá se František Veselý z Tachova.


„Když takovou tragickou nehodu vidím v televizi nebo novinách, vždy to mne působí jako takový varující stimul. Alespoň já osobně pak nad tím přemýšlím a na silnicích si dávám setsakramentský pozor,“ přidal se souhlasným stanoviskem pětadvacetiletý Martin Dočekal ze Stříbra.
Druhá strana má na věc odlišný názor. Zamítavý postoj zaujímají hlavně zástupkyně něžného pohlaví.


„Kdybych někde viděla snímek rozmlácené osoby, která mi byla blízká, určitě by mi to vadilo. Stačí přece, že jsem přišla o blízkého člověka. A ještě abych viděla, jak při nehodě dopadl? To snad ne,“ otřásla se hrůznou představou Jarmila Blažíčková z Plané.


Podobně uvažuje i Daniela Kolátorová z Tachova. „Autorovi snímku bych vynadala pěkně od plic. Myslím si, že bych dokonce uvažovala o podání trestního oznámení,“ podotkla.


„Podle mého názoru je to hyenismus. A každý mi může říkat, co chce. Živit se na utrpení druhých, to nemá s etikou nic společného. Prostě bych uveřejňování brutálních fotek z nehod zakázala,“ dodala Kolátorová.


U námi dotázaných osob převládá také názor, že ten, kdo chce podobné snímky zveřejňovat, by měl získat souhlas od pozůstalých oběti. „Oni by v tomhle směru měli mít poslední slovo,“ shodují se.