„Byl jsem s tím na policii i za státním zástupcem. Je to už měsíc a půl, táhne se to dlouho a nikdo mi žádné zprávy nedal, jak se případ vyvíjí,“ postěžoval si Deníku Slavko Budaj. „To, co říkám, je pravda. Policie to řeší už měsíc a půl. Moje rodina je slušná, já jsem od té předchozí odešel, protože se tam děje velký incest. Mě jde také o to, abych od nich zachránil své děti. Chci je slušně vychovat,“ uvedl dále s tím, že se o intimních vztazích mezi příbuznými v uvedené rodině všeobecně ví. Ale nikoho to podle Budaje nezajímá a nikdo to prý podle jeho vyjádření nechce řešit.

„Ani sociálka s tím nic nedělala. Jak je možné, že je rodina ještě doma? Jak to, že je ještě nezavřeli do vazby? Oni ohrožují děti,“ ročiloval se Budaj s tím, že žádá, aby byly provedeny zkoušky otcovství a rozbory krve.

Bývalá družka dále měla na dvě děti, které si Budaj údajně osvojil, dostávat od státu přídavky. „Měla dostávat sedm tisíc korun a když ten papír o tomto rozhodnutí přišel domů, tak jsem ho roztrhal. Ta si nezaslouží státní peníze,“ vyjádřil se muž.

Slavko Budaj také fyzicky napadl jednoho z členů rodiny, o které tvrdí, že provozuje incest. „Prostě jsem mu za to všechno naplácal. Od státního zástupce teď mám zákaz se s nimi jakkoliv stýkat. Taky mě vyhodili z domu, od dětí, asi tam zase chtějí spolu všichni spát,“ rozhorlil se.

„Nic z toho, co říká, není pravda. Žádné incestní jednání neprobíhalo. To je směšné, co říká. Je to šašek,“ bránila se obviněním matka Budajovy bývalé družky. „Všechny nás napadá a přitom je kriminálník,“ dodala.

„Budaj nechce ani platit na svoje děti a všechny lidi kolem napadá. Vymyslel si na nás velkou ostudu a ani policie mu nevěří,“ bránila se dále matka Budajovy bývalé družky.

„Divím se, že mu něco věříte. Podívejte se na něj, patnáctkrát byl zavřený,“ doplnila další z členek rodiny.

Sociální odbor stříbrského městského úřadu skutečně celou věc řeší. Vzhledem k tomu, že v případě tohoto rodinného sporu jde právě o mladistvé, nemohou pracovníci sdělovat žádné další informace, neboť jsou vázáni mlčenlivostí.

Případem se zabývá také policie. Oznámení o možném incestu přijalo obvodní oddělení ve Stříbře, které tuto záležitost podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové dále prověřuje.

„Z dosud zjištěných informací zatím nemohu potvrdit ani vyvrátit, že k incestu v rodině skutečně došlo,“ řekla Deníku policejní mluvčí.

„Kolegové provádějí stále výslechy a shromažďují odborné zprávy z příslušných pracovišť,“ uvedla dále s tím, že policie spolupracuje na případu s Okresním státním zastupitelstvím v Tachově. „Zastupitelství přezkoumá námi dodané materiály a stanoví další postup v šetření,“ uvedla Jiroušková.

Okresní státní zastupitelství v Tachově se zatím k záležitosti vyjadřovat nemůže. „Vím, že bylo podáno trestní oznámení, ale více k tomu říct nemůžeme, protože záležitost není v tuto chvíli v dozoru státního zastupitelství,“ řekl Deníku okresní státní zástupce Milan Pózel. Instituce může začít případ přezkoumávat v okamžiku, kdy policie vydá záznam o zahájení úkonů trestního řízení.

Jak Deníku řekl Slavko Budaj, incestu se v rodině jeho bývalé družky mají dopouštět hlavně bratr se sestrou, kteří prý spolu intimně žijí již několik let.

Jiří Kohout, Josef Holek