Se záměrem postavit v Boru velké obchodní středisko se tamnímu městskému zastupitelstvu představila chebská společnost. Nákupní centrum by mělo vyrůst na ploše pod náměstím. V místě, kde se nachází čerpací stanice LPG.
To se nelíbí jejímu provozovateli. „Pokud by k něčemu takovému došlo, bylo by to pro mne a okolní podnikatele doslova likvidační,“ rozhořčil se Ignác Denkócy, který má pozemek, na kterém stanice stojí, od města pronajatý.

Město má alternativní řešení. „Provozovateli stanice se budeme snažit vyjít vstříc tím, že mu nabídneme jiný pozemek,“ uvedl starosta Boru Petr Myslivec.
Tento návrh je Denkócymu k smíchu.
„To by mi tam museli postavit i novou čerpací stanici. Já si to po finanční stránce nemohu dovolit,“ poukazuje. „Navíc jsem přesvědčený, že středisko by nestálo na vhodném místě. Proč ho nepostaví například ve Vysočanech, odkud lidi musí za nákupy v jednom kuse dojíždět?“ nastínil Ignác Denkócy.
K jeho názoru se přiklání třiaosmdesátiletý Alexandr Klenovský ze Stráže. „Tady v Boru je obchodů dost. Měl by se umístit někde, kde lidé nemají do prodejen snadný přístup,“ pokrčil důchodce rameny.

Výstavbu obchodního centra by naopak uvítal 81letý Josef Krasanovský z Boru.
„Byl by tu třeba. Už jenom kvůli cenám. A aby místním podnikatelům trochu spadl hřebínek,“ řekl.
Zatím se však jedná pouze o záměr.

„Zastupitelé o něm budou komunikovat s občany v co nejšírší míře. To aby zjistili, jestli o obchodní středisko bude vůbec zájem,“ nastínil starosta.
„Na listopadovém zasedání pak zastupitelé rozhodnou, zda se s tímto záměrem ztotožníme či nikoli,“ dodal Petr Myslivec.
Do té doby město návrh umístí na úřední desku a internetové stránky Boru.

Který obchodní řetězec by v Boru velké nákupní středisko provozoval, to developeři dosud nespecifikovali.
„Zatím se o tom můžeme jenom dohadovat,“ podotkl Myslivec.