Jedním z návrhů, jak lyžařům vyhovět, je umělé zasněžování. Vyplatilo by se však umělé zasněžování, o kterém uvažuje starosta města Tachov Jiří Struček? „Můj osobní názor je ten, že by se určitě vyplatilo. Po několika dnech přišla obleva a i když jsou venkovní teploty tři stupně nad nulou a přírodní sníh taje, tomu technickému by to určitě nevadilo a jistě by vydržel déle. Lyžařům by tedy sjezdovka na Vysoké mohla nabídnout stále pohodlné lyžování a tím pádem bychom jim mohli nabídnout daleko více dní, kdy by se zde mohli sportovně vyžít," informoval provozovatel sjezdovky Leopold Šimák.

Když jsou peníze, není problém koupit nebo pořídit sněžné dělo – oproti přívodu vody, který zde chybí. „Koupit sněžné dělo není takový problém, jako to bylo před dvaceti lety. A v dnešní době to tak funguje, že vám ho i rychle dopraví. Rozvod vody se však za dva týdny nestihne udělat a jde o dlouhodobou realizaci," uvedl.

Podle provozovatele se už minimálně patnáct let mluví o tom, že se v Tachově bude uměle zasněžovat. „Jednou za čtyři roky napadne sníh, jinak jsou takzvané mrtvé roky. Jak tedy nabídnout kvalitní lyžování, když je zima bez sněhové pokrývky," poznamenal provozovatel.

Před lety, když se budovala cesta ke sjezdovce, tak zavedli pod sjezdovku vodu, která přitékala z přehrady. Podle provozovatele je voda teplá a její ochlazení by stálo neuvěřitelné peníze. „Nejideálnější stav, který by zde byl je, že by se ke sjezdovce přivedla voda z řeky přes kanál. Ušetří se elektrika, tlačení vody a mnoho dalšího. Rozhodně by byly celkové náklady nižší," doplnil Šimák.
Sjezdovka na Vysoké je veřejnosti zpřístupněna přes týden od 17 do 20 hodin a o víkendu od 10 do 20 hodin. Permanentku si zakoupíte na celkem patnáct jízd a zvlášť jsou určené pro dospělé a zvlášť pro děti.

„Na sjezdovce v Tachově nemáme takové podmínky, aby se zde jezdilo s permanentkou za pět set korun. Nejsme vyhlášené lyžařské středisko. Nejezdí k nám ze všech koutů republiky. Ale pro lidi z Tachova máme co nabídnout. Rozhledna v Tachově je moc krásná, ale je tu po celý rok a lidi na ni postupem času také nebudou tolik chodit. Sjezdovka, která je zpřístupněná lidem měsíc, dva v roce, má také veřejnosti a lidem v Tachově co nabídnout," podělil se o názor provozovatel Šimák.

Na radnici se o zmodernizování sjezdovky mluví, prý je ale problém ve vlastnictví pozemků. To potvrdil i starosta města Tachov Jiří Struček před nedávnem pro Deník: „Je třeba vyřešit vlastnické vztahy na pozemky sjezdovky na Vysoké a vybudovat systém umělého zasněžování. Teď zrovna máme období, kdy by se hodilo. Sněhu tam není mnoho, ale bude pár dní mrznout a zasněžování by tam mělo efekt. Takovými drobnostmi lidi ve městě udržíme, popřípadě přilákáme další."

Za poslední dny bylo na sjezdovce přibližně patnáct centimetrů přírodního sněhu a když pomineme plusové teploty, tak je největším nepřítelem sjezdovky krtek. Ten dokáže lyžařům připravit opravdu neobyčejně originální překážky.