„Projekt na Zahradu v přírodním stylu je již kompletně hotov. V současné době vyřizujeme poslední náležitosti a čekáme na výběrové řízení," upřesnila místostarostka města Bor Jana Šperková.

Udělá se nová cesta, výsadba zeleně, keřů, záhonky, úprava prostor, přibudou zde i nové herní prvky. Na tvorbu bude používán přírodní materiál – takže kamen a dřevo.

Předběžná kalkulace činní milion korun. „Jelikož ještě není uzavřeno výběrové řízení, tak nevíme konkrétní částku kolik bude rekonstrukce stát," poznamenala místostarostka.

Co je ale známo – je termín realizace. Vše má být kompletně hotovo do konce července příštího roku.

Budova mateřinky ve Školní ulici se v současné době také opravuje – střecha budovy se opravuje a je zpracován projekt na kompletní rekonstrukci celkové budovy – a to jak v interiér, tak exteriér.

„Do doby tří, čtyř let bude v budově mateřské školy všechno kompletně opraveno a zrekonstruováno," dodala místostarostka.

Vedení mateřinky je za rekonstrukci rádo. „Novou zahradu u mateřské školy, to je něco, co jsem si celá léta přála a moc se na ní těším a nejen já. Naše zahrady jak v Borské tak ve Školní ulici jsou v nevyhovujícím stavu. Jsou zde zastaralé prolézačky, herní prvky. Sice má každá zahrada své pískoviště, ale není to ono. Máme hodně prostoru na běhání, zatravněnou plochu, stromky, ale není to to, co by jste si představovali," zhodnotila ředitelka školky Milada Bočanová.