„Jedná se o služby domova se zvláštním režimem, který je prvním zařízením tohoto typu v tachovském okrese a poskytuje péči osobám s Alzheimerovou nemocí. Kromě toho bude i nadále poskytována služba domova pro seniory," uvedla sociální pracovnice zařízení Simona Peteříková.

Oddělení pro seniory trpící různým typem demence zajišťuje celoroční ubytování v jedno- a dvoulůžkových pokojích s celodenní stravou. „Každý pokoj je vybaven standardním nábytkem a má k dispozici vlastní sociální zařízení s WC a sprchovým koutem. Dále je uživatelům sociální služby k dispozici společná zrekonstruovaná koupelna s vanou a sprchou, společenská místnost, jídelna a ergoterapeutická dílna," pokračovala Peteříková. Pohyb v prostorách oddělení je bezbariérový a umožňuje přímý vstup na zahradu s lavičkami a zahradním altánem.
Stálá, celodenní, péče bude pětadvaceti seniorům poskytována odborně proškolenými zaměstnanci. Provoz tohoto oddělení bude zahájen v září letošního roku. Žádosti o poskytnutí služby přijímá Centrum sociálních služeb Tachov od 1. srpna.

Bližší informace zájemcům podají sociální pracovnice a vedoucí domova na telefonních číslech 374 723 357, 374 723 445 nebo jsou k dispozici na internetových stránkách organizace. Zájemci o služby mohou rovněž využít osobní návštěvy spojené s prohlídkou domova.