Přestože zápisy probíhaly po celé páteční odpoledne, tradičně před Základní školou Hornickou bylo rušno od časného rána. První rodiče zde čekaly už od devíti ráno.„Letos bychom se chtěli dostat na naši maximální možnou kapacitu a otevřít tři první třídy,“ řekla Deníku zástupkyně ředitele pro 1. stupeň Základní školy Hornická Jarmila Brachtelová a doplnila, že rodiče se o přijetí dozvědí začátkem příštího týdne.

Ještě před otevřením vstupních dveří do školy čekala na zápis také šestiletá Nela Mudrová z Halže se svojí babičkou. „Do školy se moc těším, na kamarády i na paní učitelku. Zatím mě baví kreslit a hrát si,“ usmívala se budoucí školačka.

K zápisům přišel také Matyáš Vrba z Tachova s maminkou a tatínkem. Zatímco rodiče vyplňovali nezbytné formuláře, Matyáš si pochutnával na lízátku, které dostal při vstupu do školy a rozhlížel se po třídě. „Bude se mi tu líbit. Už umím počítat a taky psát nějaká písmenka. Některé děti, které sem chodí už znám,“ ukázal chlapec na fotografii jednoho z žáčků na nástěnce.

Základní škola Petra Jilemnického Tachov, která vzdělává žáky se speciálními potřebami, zve k zápisy 11. dubna v čase od 14 do 16 hodin.