Dvoudenní akce přilákala 32 budoucích truhlářů a zedníků ze 12 škol z Jihočeského, Plzeňského, Jihomoravského kraje a z Vysočiny. Jednalo se o letošní poslední postupové kolo, ve kterém mladí řemeslníci předvedli svou zručnost v soutěžních disciplínách i teoretickém testu. „Poslední postupové kolo hodnotíme jako jedno z nejpovedenějších z celého 17. ročníku. Soutěžící prokázali, že jsou zdatní. Výsledky zedníků i truhlářů byly na velmi dobré úrovni," zhodnotil soutěž její manažer David Surmaj. Projekt SUSO (Soutěž učňů stavebních oborů) se již 17. rokem snaží upozornit na nedostatek mladých řemeslníků a přilákat na odborné školy a učiliště více studentů.

Spokojeno s umístěním je také vedení školy ve Světcích. „Vzhledem k tomu, že jsme se potýkali s nemocností a museli jsme ve složení soutěžních dvojic improvizovat, je výsledek vynikající," pochvalovala si ředitelka školy Jana Hrčková.

Budoucí zedníci Lávička a Rajm skončili na celkově třetím místě, i když dlouho bojovali o postup. „Postupují dvě nejlepší dvojice. Naši studenti se dlouho pohybovali na druhém místě, pak ale malinko pokazili jednu disciplínu a skončili třetí. Ale i tak je to úspěch," uvedla ředitelka.

Truhláři Rajtmajer s Malým skončili ve svém oboru na čtvrtém místě z deseti. „I toto umístění je velkým úspěchem. Vzhledem k nemocnosti studentů jsme museli dvojici doplnit o učně z prvního ročníku, kterým byl Daniel Malý. Prokázal ale svoje kvality a s konečným výsledkem můžeme být jedině spokojeni," doplnila Hrčková.

Do finále letošního ročníku postupují v zednickém oboru studenti z Vimperku a Rakovníku, mezi truhláři byli nejlepší dvojice z Rakovníku a Pelhřimova.