V dlouho opuštěné budově bývalého výpočetního střediska v Revoluční ulici ve Stříbře směrem na Těchlovice je opět znát, že se zde rozbíhají stavební práce. Budovu zakoupila developerská firma Ambeat, která zde během roku chce vybudovat Senior centrum. Deníku to potvrdil Karel Sommer, projektový manager společnosti.

Bydlení by zde mělo dostat až 92 klientů, kteří budou ubytováni převážně ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, vznikne i několik jednolůžkových pokojů. Všechny jsou projektovány tak, aby ke každému klientskému lůžku byl umožněn přístup ze tří stran, čímž se usnadní manipulace s méně pohyblivým klientem. Na každém patře nebudou chybět také lůžkové koupelny pro zcela nepohyblivé pacienty.

Stříbro chystá revitalizaci kulturního domu. V první etapě dojde k zateplení střešního pláště, zateplení obvodového pláště a výměně výplní oken a vstupních dveří.
Začátek opravy kulturního domu ve Stříbře se blíží. Město hledá zhotovitele

Domov by po dostavbě od firmy Ambeat měla převzít a dále provozovat sesterská společnost AHC, která se specializuje na poskytování komplexních služeb dlouhodobé péče ve specializovaných zdravotních a sociálních zařízeních. „V budově bude dostupná stálá zdravotnická a pečovatelská služba, rehabilitační služba, prádelna, přípravna jídel, prostě veškeré potřebné zázemí pro péči o seniory,“ řekl dále Karel Sommer. Společnost Ambeat si pochvaluje dobrou spolupráci s vedením města Stříbra. „Město Stříbro vítá, že dojde k opravě chátrající budovy, a zvláště když další využití je směrováno k sociálním službám a péči o seniory. Tím se samozřejmě rozšiřuje portfolio sociálních služeb poskytovaných občanům města Stříbra. I já musím konstatovat, že spolupráce s firmou Ambeat je prozatím zcela bez problémů,“ řekl Deníku starosta města Stříbra Martin Záhoř.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová