„Řidič za nepřehledným horizontem ve stoupání narazil do stáda býků o počtu asi deseti kusů, kteří se na komunikaci nacházeli. Jednoho býka usmrtil a jednoho zranil. Řidič při nehodě utrpěl zranění, a tak byl na místě ošetřen záchrannou službou bez dalšího léčení,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že alkohol u řidiče byl dechovou zkouškou vyloučen. Na vozidle vznikla škoda 15 tisíc korun, na zvířeti 40 tisíc.

Deníku se podařilo hovořit s majitelem skotu. „Naštěstí mám pojistku a ještě se chci za pánem zastavit a domluvit se s ním. Mrzí mne to, ale nevím, jak se býci mohli z pastviny dostat,“ řekl Deníku chovatel, který si nepřál být jmenován.

„Dobytek byl zabezpečen ohradníkem s elektrickým proudem. Ale na jednom místě vznikl průlez, který je protržen směrem dovnitř. Netuším, jak se to stalo, ale zvířata asi využila možnost a z ohrady odešla,“ dodal s tím, že býky pochytal a přemístil. „Dobytek jsem odehnal na jinou pastvu, která nesousedí s žádnou silnicí. Mrzí mne to, ale vinen se necítím,“ dodal chovatel.