Podle Jurkové se ale žádná podstatná chyba nestala. „Ano, je pravda, že březnový prodej pozemku asi mělo projednat zastupitelstvo, což se nestalo. Ale v tomto případě jsme se radili se dvěma právníky, nezávisle na sobě, a oba nám řekli, že to není nutné. Že je smlouva v pořádku," vysvětlila Deníku bývalá starostka Obory.

Transakce tedy – až na zmiňované neprojednání zastupitelstvem obce – byla podle Jurkové naprosto v pořádku, o čemž svědčí i údaje zapsané v katastru nemovitostí.
A také peníze z prodeje pozemku skončily v obecní pokladně. To potvrdila i současná starostka Dana Lesak. „K prodeji pozemků je ale nutná doložka, kterou musí posvětit zastupitelstvo obce. Doložka ale naprosto chyběla." Podle vedení obce tak byl porušen zákon o obcích a záležitost byla předána policii.

Jak Deník zveřejnil, domažlická kriminálka, která záležitost šetří, neshledala v jednání žádnou trestnou činnost. Tento údaj ale není kompletní. Jak včera doplnila tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, v souvislosti s Oborou šetří policie dvě podaná oznámení.

„Jedním se zabývají kriminalisté v Domažlicích a skutečně nenašli žádnou trestní odpovědnost. Případ tak odložili. Druhé oznámení šetří tachovská policie a případ stále ještě není uzavřen, šetření bude pokračovat," uvedla mluvčí.

V souvislosti s březnovou smlouvou byl tento týden odvolán místostarosta Luka Kopča. Ten – jak již Deník uvedl – odmítl záležitost komentovat.

Ve funkci už není ani Helena Jurková, ta ale neodstoupila kvůli smlouvě. „Odstoupila jsem už v létě ze zdravotních důvodů, čeká mne operace. Zastupitelstvo záležitost se smlouvou začalo řešit až po mém odchodu," dodala bývalá starostka.

Čtěte také: Zemětřesení na úřadu v Oboře