Kolik let už děláte starostku v Tisové?

Starostkou jsem od roku 1990, takže už to dělám devatenáct let. Obec Tisová spadala pod Staré Sedliště, pak se udělala podpisová akce, jestli chtějí občané svůj obecní úřad. To prošlo, takže máme od roku 1990 svůj úřad.

Vy pocházíte z Tisové?

Ano, narodila jsem se v Tisové, provdala jsem se tady a bydlím tu pořád.

Jak velkou máte rodinu?

Tak já mám tři už dospělé děti a šest vnoučat. Dcera s rodinou bydlí s námi v rodinném domku.

Kolik času trávíte na úřadě?

Pracovní dobu určitě nedodržuji. Každé pondělí a středu nepřijdu domů dřív, jak v šest hodin večer. Během týdne jsem tady taky pořád. A někdy jsou i jiné akce, kterých se musím účastnit i přes víkend.

Co na to říká váš manžel?

Ze začátku mu to trochu vadilo, že jsem stále na úřadě. Teď už si ale zvykl. V současné době je už v důchodu, takže za mnou občas přijde i na úřad.

Jaké povolání jste dělala předtím?

Osm let jsem dělala starostku neuvolněnou, takže jsem k tomu pracovala v jedné továrně na kontrole. To bylo teda kruté, protože jsem přišla z práce a běžela jsem hned na úřad, kde jsem byla do večera a k tomu jsem měla dvě děti na škole.

Manžel vám pomáhá s domácností?

Manžel se spíš stará o zvířata a práci okolo domu. Teď u nás vaří dcera, která s námi bydlí, protože je na mateřské. Dřív jsem to dělala tak, že jsem večer uvařila a měli jsme to druhý den k obědu.

Jaké je vaše oblíbené jídlo? Experimentujete v kuchyni?

Mě je to v podstatě jedno, já sním všechno. Ale ráda vařím jídla, o kterých vím, že se u nás snědí. Třeba knedlo zelo, svíčkovou nebo jiné omáčky. Manžel vaří ryby, ten si na nich zakládá. Ve vaření neexperimentuji. Dcera občas něco nového zkusí, ale manžel má raději klasická jídla.

Máte nějaké koníčky?

Největším koníčkem jsou pro mne vnoučata. Těm se snažím věnovat všechen svůj volný čas. Dokonce s němi chodím každý rok při pouti na pouťové atrakce a libí se mi to.

Jezdíte v létě na dovolenou?

Letos jsem byla sama se dvěma vnoučaty v Chorvatsku a byla to úžasná dovolená. Zpočátku jsem se toho bála, ale děti byly opravdu skvělé.

Máte nějaké domácí mazlíčky?

Máme na zahradě psa, jinak v domě nemáme žádná zvířata. Pak máme taky kočky a další zvířata, co má snad každý na vesnici, jako slepice, kachny nebo králíky. O to se stará manžel.

Pečete na Vánoce cukroví?

Cukroví peču, každý rok peču takových devět až dvanáct druhů. A vždycky se to sní. Většinou ho dělám o víkendech, ale někdy pěču i po nocích.

Jak u vás vypadá štědrovečerní večeře?

Tu máme klasickou českou, bramborový salát a kapra.