Městská policie začala poslední dobou více kontrolovat zde zaparkovaná vozidla, jejich řidičům se to příliš nezamlouvá. "Dříve se tady kvůli nedostatku parkovacích míst tolerovalo parkování zčásti na chodníku, dnes nás odtud vyhánějí," poukázal jeden z řidičů na situaci v ulici Jana Zíky. Tam už v posledních dnech řidiči na chodníku neparkují.

Častější výjezdy na Rapotín potvrdil Deníku i velitel městské policie Radovan Macák. "Parkování na Rapotíně je letitý problém. Opravdu tam nebylo kde parkovat. Ale teď vzniklo nad sídlištěm nové parkoviště s kapacitou 55 míst. Další parkovací místa jsou v ulici Rapotínské, která nebyla tolik využívaná. Proto chci po strážnících, aby kontrolovali, jak jsou tyto nové plochy k parkování využívány," uvedl. "Tím skončil takový pomyslný pardon parkování na chodnících a strážníci dostali jasný úkol tuto situaci řešit," doplnil.

Jak dodal, nejednalo se o parkování vozidel jen na chodnících, ale i v zákazech vjezdu. "Dnes a denně si stěžovali řidiči autobusů, kteří se nedostali k točně u hřbitova, opakovaně upozorňovali pracovníci komunálních služeb, že se těžko dostanou k vyvezení popelnic a kontejnerů. Problémů tam bylo víc. Nechceme šikanovat obyvatele Rapotína, zaměříme se i na další místa ve městě, kde jsou podobné problémy," uvedl dále šéf městské policie s tím, že výzvami za stěrače je třeba, aby si lidé uvědomili, že se dopouští přestupků a že je třeba je řešit. "To neznamená, že automaticky dostanou pokutu," dodal.

Nové parkoviště funguje od začátku prosince, strážníci začali lokalitu více kontrolovat v posledních týdnech. "Možná i díky tomu si lidé uvědomili, že tu parkoviště mají a používají je," vyslovil se velitel.

Parkování v Tachově na sídlišti RapotínZdroj: Redakce/ Deník

Parkoviště nechalo postavit nákladem kolem pěti milionů korun město. Jak Deníku řekl starosta Ladislav Macák, v posledních přibližně čtyřech letech přibylo v uvedené městské části kolem dvou set parkovacích míst. "Kromě nového parkoviště jsou to desítky míst v Rapotínské ulici a další úpravami v Želivského ulici a na několika dalších místech," uvedl starosta a dodal, že další úpravy ploch na parkovací stání se letos ještě plánují, a to nejen na rapotínském sídlišti.

"Stěžovali si nám hasiči, záchranka, že rapotínským sídlištěm se prakticky nedá projet. Dokud nebyl dostatek parkovacích míst, stání tam, kde se nemá, bylo dosud tolerováno. Ale když jsme viděli, že nové parkoviště není plně obsazeno, tak proč dále tolerovat, že auto stojí částečně na přechodu pro chodce, že blokuje chodník a podobně," uvedl Macák.