Řetězec totiž tachovskou prodejnu ruší. Zaměstnanci dostali výpovědi a budou si muset hledat novou práci.

„Je to škoda, že končí. Nakupovala jsem tam skoro denně, měla jsem to při cestě z práce domů,“ poznamenala Jaroslava Novohradská a dodala, že pro obyvatele západního tachovského sídliště to byl nejdostupnější ze supermarketů ve městě. Všechny ostatní jsou totiž ve východní a severní části města.

Zatímco mezi lidmi se hovořilo o uzavření prodejny 15. února, ve skutečnosti Albert zavře o několik dní později. „Můžeme potvrdit, že naše tachovská prodejna zůstane po 19. únoru uzavřena. Pro zákazníky připravíme v místě prodeje oznámení, aby byli o této skutečnosti řádně informováni,“ sdělil Deníku Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Deník se zástupců řetězce také zeptal na příčiny, proč se supermarket v centru města ruší. Společnost však na tuto otázku neodpověděla.

Podle informací Deníku patří k příčinám uzavření supermarketu nedostatek lidí. Nejen zákazníků, ale především personálu. Stálých zaměstnanců má tachovská prodejna podle informací Deníku pět, ostatní jsou brigádníci. Zaměstnanci dostali možnost působit nadále v nějaké z jiných prodejen řetězce, ovšem kvůli vzdálenosti to nevyužili, dostali proto odstupné.

Jak budou prostory po prodejně v obchodním centru využity, zatím není jasné. Obyvatelé Tachova zatím spíše spekulují, velmi často se hovoří o smíšené prodejně vietnamských obchodníků. Majitelé obchodního centra Kaskády ovšem, jak sdělili Deníku, nástupce teprve hledají a žádnou dohodu zatím neuzavřeli.