VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Centrum podpory rodiny i nízkoprahový klub jsou už pod jednou střechou

Tachov – Po deseti týdnech stavebních úprav se Centrum podpory rodiny a nízkoprahový klub Relax v Tachově přestěhovaly do nových prostor. Zatímco nízkoprahový klub sídlil v budově tachovského komunitního centra, Centrum podpory rodiny bylo umístěno v prostorách pedagogicko-psychologické poradny.

13.4.2012
SDÍLEJ:

MICHAL KANDLER (vpravo) seznamuje přítomné hosty s provozem a novými prostorami tachovského nízkoprahového klubu a centra podpory rodiny. Vedle něj stojí Irena Volkovinská, ředitelka tachovského gymnázia, který objekt pro tyto služby pronajalo. Foto: DENÍK/Václav Šimek

Mají společnou adresu v Rokycanově ulici, v budově bývalého internátu zdejšího gymnázia. „Myslím, že to bude oběma subjektům, které pracují pod hlavičkou občanského sdružení Kotec, prospěšné. Zájemci o naše služby tak vše najdou pod jednou střechou,“ uvedla Erika Juklová, vedoucí tachovského Centra podpory rodiny.

Do nízkoprahového klubu dochází nejčastěji děti a mládež. „Může sem opravdu kdokoli. Hlavní naší podmínkou je, aby dodržoval předem daná pravidla,“ řekl Deníku Michal Kandler, vedoucí klubu Relax. „Mají zde k dispozici například stolní fotbal, různé hry, mohou zde posedět číst si a pokud chtějí, mohou si u nás děti napsat i domácí úkoly,“ pokračoval Kandler.

Otevírací doba je zatím v pondělí a ve středu od 14 do 18 hodin. „Od května, kdy rozšíříme náš tým, nás budou moci klienti navštěvovat od pondělí do čtvrtka ve stejnou dobu,“ doplnil vedoucí tachovského klubu.

Páteční prohlídky nových prostor se zúčastnil také Pavel Sklenář, zastupitel města Tachova a předseda komise pro mládež a volnočasové aktivity. „Myslím, že je dobré, že u nás tyto organizace působí. Takové město jako je Tachov je určitě potřebuje. Těším se, že vše bude fungovat. Věřím, že i do budoucna se tyto věci budou i nadále financovat. Ač se to nezdá, existuje mnoho lidí, kteří jejich služby potřebují,“ řekl Deníku Sklenář.

Nové prostory pronajalo občanskému sdružení Kotec tachovské gymnázium. Jeho ředitelka Irena Volkovinská prý neváhala ani okamžik, když byla požádána o pomoc. „Vůbec jsem se nerozmýšlela. My jsme potřebovali nalézt pro budovu nějaké využití., hlavně aby bylo smysluplné. A tenhle nápad se nám líbil,“ řekla ředitelka.

Náklady na vnitřní úpravy se pohybovaly kolem padesáti tisíc korun. Podle vyjádření sociálních pracovníků bylo možno se vejít do tak malého rozpočtu proto, že k ruku k dílu přidali sami zaměstnanci a zedničtí učni z tachovské průmyslovky.

Autor: Václav Šimek

13.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení