Podpořili tím akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se koná na území celé České republiky. Jejím cílem je právě uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Uklízelo se o víkendu a zapojilo se celkem 1 570 místních úklidů černých skládek a pohozeného odpadu, kde pracovalo okolo 65 000 dobrovolníků. „I letos se naše pobočka logistického centra v Nové Hospodě zapojila do celorepublikové akce. Uklízeli jsme se černou skládku za Borem. Akce se zúčastnilo na dvacet zaměstnanců naší firmy," uvedla Deníku manažerka Ivana Mutzbauerová.

V lesíku nad Borem vytřídili extra pneumatiky, nebezpečný odpad jako je azbest a dále komunální odpad. „Odhadem myslím, že jsme uklidili na černé skládce podobně jako loni asi šest desítek metrů krychlových odpadu, tedy dva kontejnery," dodala s tím, že šlo převážně o plasty, nábytek ale i hračky.

Podle organizátorů celorepublikové akce se Českou republiku podařilo zbavit 1 600 tun odpadu. Avšak upozorňují, že v boji proti černým skládkám jsme pořád na začátku.