„Ano, skutečně jsme se rozhodli koupit mikrobus, který bude mít dvacet jedna míst i s řidičem. Nyní si necháváme zpracovat nabídky a pak zhodnotíme tu nejlepší. Každopádně by měl do konce roku mikrobus být," uvedl Deníku starosta Černošína Jan Grigar.

„Samozřejmě si nemůžeme dovolit koupit nový vůz, tak se koukáme po nějakém ojetém voze. Každopádně máme určité požadavky, které musí vozidlo splňovat. Hlavním požadavkem je, že bude auto servisováno v autorizovaném servisu. Dále nesmí mít najeto příliš mnoho kilometrů a také by mělo mít patřičnou výbavu. Zastupitelstvo si vyčlenilo na tuto koupi částku pět set tisíc korun. Rozhodovat pak nebudou jenom peníze. Raději koupíme mikrobus za částku v horní hranici, než abychom ušetřili dvě stě tisíc a využitelnost vozu by byla třeba o polovinu kratší," řekl starosta.

„Chceme tímto způsobem pomoci i naší škole a sdružením, protože víme, že ceny za dopravní služby jsou vysoké," dodal starosta.

„Pokud mám mluvit za naši školu, tak nám investice do koupě mikrobusu velice pomůže. Jezdíme často na výlety, do divadla, nebo na plavání, tak už jen v naší škole si vozidlo využití najde," řekla zástupkyně ředitelky Základní školy v Černošíne Naděžda Pézlová.

„Myslím si, že to pomůže i rodičům, protože je rozdíl zaplatit si službu u dopravní společnosti a nebo si zaplatit jen režii u obce. Jen pro příklad. Dříve jedna cesta na plavání vyšla pro jednoho žáka přibližně na sedmdesát korun. Nyní by to mohlo být přibližně třicet, což je rozdíl," podotkla Pézlová.

Podle ní ani nevadí, že by měl mikrobus méně míst k sezení. „Dle mého názoru se to dá vždycky nějak udělat. Nebude tedy jezdit celá škola, ale rozdělí se to," řekla.

Lukáš Hilpert