V ulici jsou podle představitelů města zastaralé inženýrské sítě, které je třeba modernizovat, navíc chybí komunikace pro pěší. „Chodníky v této ulici nejsou vůbec," potvrdil Deníku starosta Černošína Jan Grigar. „Ulice je to frekventovaná, projíždějí jí nákladní automobily, které míří na nedalekou skládku. Pohyb v ulici není bezpečný a proto chceme vybudovat nový chodník, který by tuto situaci určitě vylepšil," doplnil starosta.

Ještě před vybudováním chodníku by radnice nechala vyměnit zastaralou kanalizaci a vodovodní síť v této lokalitě.

„Zatím máme schválenou a zpracovanou dokumentaci. V únoru budeme schvalovat přesné pořadí investičních akcí pro letošní rok, abychom si řekli, do čeho město bude především investovat," uvedl dále Grigar s tím, že v Černošíně stojí řada různých objektů v majetku města, které nejsou v dobrém stavebním stavu a je třeba s nimi něco dělat.

„Jsou to například staré stodoly v centru města, které slouží jako sklady, ale jsou víceméně v havarijním stavu a možná rozhodneme, že se budou bourat. Také je třeba něco udělat s dolní školou, kde je nevyhovující topná soustava," doplnil černošínský starosta.

Topná soustava podle jeho slov pochází ze sedmdesátých let a vyměnily se na ní pouze kotle. Radiátory, které jsou původní, se špatně regulují a ve školní budově se tak protopí poměrně dost peněz. Pokud by se s opravou začalo, tak se nejdříve vymění radiátory a poté se rovněž počítá se zateplením budovy.

„Plán investic ale budeme schvalovat koncem února, takže teprve potom budeme vědět, která ze zmíněných akcí se stane prioritní," uvedl Grigar.