Mezi ně patří například místní fotbalové družstvo TJ Sokol Černošín, nebo sdružení dobrovolných hasičů. O finanční příspěvky ale také žádá například občanské sdružení Víchov, nebo občanské sdružení Lapeť, které pracuje s dětmi hlavně ve výtvarné činnosti.

„Při sestavování rozpočtu na letošní rok jsme se dohodli, že na podporu spolků, občanských sdružení, tělovýchovy a využití volného času dětí bude uvolněna vyšší částka než v minulém roce," řekl Deníku starosta Černošína Jan Grigar.

„Každopádně se každé čerpání schvaluje a posuzuje na základě žádosti a je vyžadováno vyúčtování příspěvku," mluvil dále o problematice čerpání peněz na volnočasové aktivity Grigar.

„V žádném případě nelze říci, jaký spolek nebo sdružení více podporujeme. Jak jsem již říkal, záleží také na podání žádosti daného spolku a také tedy na jejich iniciativě," dodal starosta.

„Naše občanské sdružení je samozřejmě rádo že nám město Černošín poskytuje prostor výtvarny v nově vznikajícím centru volného času a poskytlo nám finanční příspěvek na výtvarnou činnost a na kulturní akci Dne řemesel," řekla Deníku jedna z členek občanského sdružení Lapeť.

„Trochu kritičtí jsme k podpoře kroužku zumby a taneční skupiny Veroniky Merglové, naší členky, která cvičí v tělocvičně černošínské základní školy," hovořila dále nad podporou města Vlášková.

„To, jestli budeme žádat město o nějakou finanční částku na naše aktivity, zatím nemohu říct. Jak už jsem říkala, tak jsem ráda, že nám poskytuje zázemí místní fary. Každopádně minimálně využijeme nově koupený mikrobus, který byl koupen právě pro účely místních spolků a organizací. slibujeme si od toho to, že ušetříme peníze za dopravu. Ty se budou moci potom využít třeba nějak jinak," plánovala blízkou budoucnost Vlášková.

Lukáš Hilpert