„Rádi bychom zmapovali bohatou historii Černošína, a to nejen pro návštěvníky a turisty, ale i pro naše občany, “ řekl starosta Miroslav Plincelner. „Dnes už málokdo například ví, že Černošín býval plný ševců. Byl jím i můj děda. Před válkou tu totiž byla známá továrna na obuv bratří Richterových. Byla tu i velká koželužna, na jejíž historii pak navázal podnik Kozak. Naše děti už o tomhle vůbec nevědí. Proto bychom chtěli do nově vznikajícího muzea umístili třeba i repliku ševcovské dílny. “

O exponáty do muzea prý nebude nouze, spíše naopak a možná se prý dokonce ukáže, že je fara na ně prostorově nedostačující. „Na městském úřadě máme plno původních dokumentů. Lidé mají doma po půdách další artefakty a jsou ochotni nám je zapůjčit nebo dokonce darovat,“ řekl starosta.

Lákadlem pro turisty by mohly být i exponáty získané z Vlčí hory. „Je to jedna ze dvou lokalit v Evropě, kde se dají ještě dnes najít jedinečné vyvřeliny anfiboly a angity. Turisté se jistě budou zajímat i o historii hradu Volfštejn,“ vyjmenoval Plincelner.