„Stalo se tak kvůli pochybení odpovědné pracovnice ODS v Tachově. Ta včas neodevzdala kandidátní listinu do městského zastupitelstva v Černošíně,“ uvedli pro Deník Jiří Koutecký a Petr Strankmüller.

Pro občany Černošína se tím zúží výběr možných kandidátů a ODS se do místní politiky pro období 2010–2014 zapojí pouze jako pozorovatel.

Předseda Oblastní rady ODS Tachov Vladimír Dub popsal stávající situaci jako politování hodnou. „Samozřejmě je to škoda, Černošínští měli kandidátku sestavenou, měli připravený dobrý program a prakticky všechna tato snaha přijde vniveč kvůli jedné chybě. Je nám to líto, myslím, že zrovna v Černošíně byly vidět slušné výsledky snahy ODS a nyní se tedy už nezapojíme,“ řekl Vladimír Dub.

Oblastní manažerku Danielu Horskou pochybení mrzí. „Kandidátní listinu pro komunální volby v Černošíně jsem přivezla v pondělí 9. srpna spolu s dalšími třemi kandidátkami ODS na registrační úřad pro tyto obce. Tedy na MěÚ ve Stříbře. Při předávání kandidátek, prohlášení kandidátů a potvrzení o určení volebního zmocněnce jsem, bohužel, nepředala černošínskou. Zůstala pod ostatními materiály, které jsem měla na stole, ty jsem vrátila zpátky do desek a odvezla. Svojí chybu jsem objevila až ve středu ráno a to už bylo pozdě,“ vysvětlila Horská. „ Moc mě to mrzí hlavně kvůli černošínským členům a voličům,“ dodala.