Někde přišel čert, Mikuláš a anděl pouze v neděli večer domů, jinde se za nimi lidé sami vydali do společenských sálů či kluboven. Děti dostávaly barevné balíčky, ve kterých bylo ovoce, drobné hračky, čokolády a různé sladkosti. V Holostřevech měli navíc i balónky, pexesa a omalovánky, v Tisové zase pro změnu za mikulášského doprovodu pouštěli do nebe lampióny štěstí. Obec Slovákov, působící ve Stříbře, pozvala své příznivce na terén svatého Petra, kde si zaúřadovali neplnoletí čerti z divadelního souboru. Sytenský úřad si pro děti, kromě balíčků, připravil pohádku od stříbrského souboru Divoch.

Stříbro – Přátelé a přiznivci obce Slovákov pozvali děti na mikuláškou besídku do klubovny na terénu svatého Petra. Pekelníky pro ně ztvárnili herci z divadelního souboru Divoch. „Na naše nejmenší nikdy nezapomínáme. Mikulášské balíčky vždy připravíme pro všechny naše děti a ještě si tu pochutnáme na slovenských specialitách,“ uvedl Ján Považanec. Obec Slovákov funguje ve Stříbře řadu let a podílí se na různých akcích pro děti jako MDD nebo loučení s létem.

Holostřevy – Bývalá hasičárna v Holostřevech byla přestavěna na kulturní centrum. Tam se také poprvé konala mikulášská besídka. „Na přestavbě se podílel Bor, ale také řada holostřevských obyvatel přidala ruce k dílu. Všem děkujeme za pomoc, díky tomu se máme kde setkávat,“ uvedl Jaroslav Jurčík. Čerti, kteří přišli, vzali všem dech, tak měli ošklivé masky. „To, aby se báli i dospělí,“ smáli se účastníci, dětem však rozhodně do smíchu nebylo. Jen Tomáš Barna se prý nebál. „Já se čertů nebojím, já jsem hodný. Doufám, že mi donesou náklaďák s panáčky,“ řekl tříletý , který se pro jistotu držel u svých rodičů. Balíčky měly děti od rodičů i sponzorů. „Zapojil se i místní podnikatel, který dětem daroval různé bloky, dětské hry, pexesa a další předměty,“ uvedla Milada Huláková z Občanského sdružení v Holostřevech. „Věřím, že se tu budeme pravidelně scházet třeba při masopustech, pouti a dalších akcích,“ dodala Huláková. Holostřevští tuto možnost vítají. „Dříve nebyla možnost, se tu někde scházet za deštivého počasí nebo v zimním období. Teď to bude lepší. Myslím, že by bylo i dobré se tu třeba jednou týdně sejít s maminkami a dětmi,“ řekla Kamila Aubrechtová.

Tisová – Děti, které se přišly podívat pod vánoční strom v Tisové, dostaly od Mikuláše mnoho sladkostí. Největším překvapením ale pro ně bylo, když rodiče pustili do nebe lampióny. „Viděla jsem to dnes úplně poprvé. A čekám, jestli ještě nepřijde čert, já už se ho totiž nebojím,“ řekla sedmiletá Dominika Besmáková. Čert ale nedorazil. „Nezvali jsme žádného, kdo chce, ať si děti postraší doma, my je strašit nechceme,“ uvedla Marie Čadková. „Lampióny jsme letos zkusili poprvé a vědět, že o ně bude takový zájem, tak jich zakoupíme více,“ dodala Čadková. S lampióny letěla do nebe také přáníčka. „Když jsme ho pouštěli, přála jsme si jednu knížku,“ prozradila šestiletá Tereza Cihlářová. Rodiče odcházeli spokojení. „Jsem ráda, že to pro děti připravili. Ty lampióny jsou tu také prvně,“ řekla Lenka Velichová z Tisové.