Pro návštěvníky si připravili přes dvacet scének motivovaných předvánočním obdobím a předvedli, co společně nacvičili. „Přípravami na besídku žijeme v podstatě celý rok. Nacvičování na mikulášskou besídku začínáme už v září a přestože se někdy stane, že naučený text vypadne, jsem na klienty i zaměstnance moc pyšný, jak se dokážou připravit,“ řekl Tachovskému deníku ředitel zařízení Karel Račák a pokračoval: „Naši klienti berou všechna vystoupení velmi poctivě a prakticky všechny kostýmy a dekorace v rámci činností, které s nimi děláme, jsou tak vlastní výroby.“

Programem besídky provedla stejně jako v předchozích letech vedoucí výchovného oddělení Blanka Šmichová, která hned v úvodu přivítala do posledního místa zaplněnou společenskou místnost a poděkovala hostům za jejich účast a dárky, které klientům přivezli. Mezi pravidelnými hosty mikulášské besídky byli představitelé města Tachov i okolních obcí a další významní hosté z regionu. Podpořit předvánoční akci přijeli také senátor Miroslav Nenutil a náměstek hejtmana Zdeněk Hons. A právě Miroslava Nenutila si čert v jedné z veselých scének vybral, aby řekl básničku, jinak si ho chtěl odnést do pekla.

V podání pekelníka, anděla a Mikuláše se představil stříbrský divadelní spolek Divoch, který v závěru své čertovské scénky předal domovu finanční dar ve výši sedmi tisíc na nákup pomůcek a vybavení do keramické dílny. Darovanou částku se divadelnímu spolku podařilo získat ze vstupenek na výroční hru k pětadvacátému výročí založení stříbrského spolku Divoch.