Letošní rok začal pro Oblastní spolek Českého červeného kříže Tachov příznivě. Dostatečné množství dárců i odběrů. Tak by se dal zhodnotit začátek roku. Potvrzují to slova pracovnice oblastního spolku Marcely Markové. „Měli jsme pěkné odběry, dárců bylo dost, a to jsme velice rádi. Doufáme, že to takto bude pokračovat i nadále,“ hodnotila Marková. „Všem dárcům přejeme hodně zdraví a budeme se na ně a další dárce těšit,“ uvedla za tachovský Červený kříž.

Přesto v Tachově uvítají nové dárce krve. Tím se může stát každý zdravý člověk od 18 do 65 let. Pro nové dárce platí také, že musí mít hmotnost nad padesát kilogramů. Před odběrem může dárce jíst ke snídani lehkou stravu a je nutné zvýšit příjem tekutin. Muži mohou darovat krev po třech a ženy po čtyřech měsících. „Samozřejmostí je slušné a ohleduplné jednání ze strany veškerého personálu. Materiál používaný k odběru krve je jednorázový, jedná se o uzavřený systém a dárce nemůže být ohrožen žádnou infekcí,“ informoval Oblastní spolek Českého červeného kříže Tachov.

Nejbližší termíny odběrů jsou 9. a 23. března vždy od 8,30 do 11,30 hodin v sídle tachovského oblastního spolku v Bělojarské 1541.

Červený kříž také vychovává mladé zdravotníky. Na jarní prázdniny plánují soustředění v Bečově nad Teplou, kde se mladí zdravotníci zdokonalí ve svých dovednostech. „Na setkání přijedou děti z Rozvadova, Boru, Tachova a Halže,“ upřesnila pracovnice.