Oblastní spolek Českého červeného kříže v Tachově prezentoval při dni otevřených dveří svoji činnost. Návštěvníci mohli shlédnout ukázku první pomoci či oživování na resuscitačním fantomu. Na vlastní kůži měli lidé možnost nechat si změřit tlak a hladinu cukru v krvi. „Den otevřených dveří jsme uspořádali u příležitosti Světového dne první pomoci, který nemá pevně určené datum, a většinou se slaví druhý týden v září. My máme ponechanou benevolenci a den slavíme později,“ uvedla Miloslava Szabóová, ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže v Tachově.

Pobočka červeného kříže představila svoji hlavní činnost. „Pomocí letáčků se snažíme informovat například rodiče o prevenci dětských úrazů v dopravě. Poukazujeme i na vybavenost lékárniček v domácnosti a v autě,“ dodala Szabóová. „Zároveň je den otevřených dveří zaměřen na hlavní náplň tachovské pobočky červeného kříže a tou je bezpříspěvkové dárcovství krve, oceňování dárců, pečovatelská služba a školení organizací v první pomoci, či rekondiční tábory pro děti s lehkými ortopedickými vadami,“ informovala nás ředitelka.

Příchozí návštěvníci měli možnost si u sestřičky Marcely Markové nechat změřit hladinu cukru a získat tak malou pozornost a několik rad. Jedním z odvážlivců byl i Vlastimil Kajaba. „Já sám jsem dobrovolný záchranář a děvčata z červeného kříže jsem přišel podpořit. A také jsem chtěl zjistit, jak dopadne mé měření cukru v krvi,“ konstatoval mladý muž.