„Přátelská utkání na závěr soustředění se v Tachově odehrálo už několik, ale kompletní soustředění obou týmů jsme hostili poprvé,“ sdělil Deníku ředitel Sportovišť Tachov Petr Vrána.

Pro tachovská Sportoviště znamenalo soustředění především práci, protože bylo pro oba týmy potřeba zajistit ubytování, stravování, praní dresů a prádla a další zázemí. „Celkem to znamenalo postarat se zhruba o šest desítek lidí, což nebylo jednoduché a myslím, že jsme to zvládli,“ uvedl Vrána.

O tom svědčí i názory z české reprezentace. Několik hráčů i funkcionářů českého týmu nám ze střídačky po pátečním zápase odpovědělo, že se v Tachově cítili velice dobře a že byli se službami, které jim Tachov poskytl, spokojeni.

V pátečním utkání, které týdenní soustředění v Tachově zakončilo, měli čeští reprezentanti zpočátku převahu, kterou zúročili vedením o tři góly. Švýcarský tým však v závěru zápasu zabral a skóre srovnal. V prodloužení pak vstřelili Švýcaři vítězný gól a vyhráli 4:5. V dalších dvou zápasech pak byl český tým suverénní a vyhrál 7:2 a 6:1.

Fakta z tachovského zápasu:

Česko U16 – Švýcarsko U16 4:5p (2:0, 2:2, 0:2, p 0:1)

Branky: 3. Rob (Bunda, Kokeš), 16. Kubalík (Pokorný), 24. Sysala (Vrána), 34. Zdráhal (Kopta) – 26. Fuchs (Speck), 39. Brändli (Sitje), 48. Högger (Büsser), 60. Marchon (Weiser), 65. Högger.

Rozhodčí: Souček, Jelínek, Pešek. Vyloučení (min.): 16:10. Využití: 1:1. Diváků: 189.

Česko: Svoboda – Košťálek, Kokeš, Pisarik, Němeček, Beránek, Štencel, Ťoupal, Bunda, Zbořil, Vrána, Mandát, Pokorný, Gorčík, Kovářů, Sysala, Kopta, Kubalík, Kalfiřt, Rob, Zdráhal. Trenér Luděk Bukač ml.

Švýcarsko: Paupe – Baltisberger, Currit, Grossniklaus, Müller, Rathgeb, Schreiber, Speck, Steinauer, Aeschlimann, Brändli, Büsser, Fuchs, Hischier, Högger, Marchon, Meier, Pfranfer, Romaneghi, Sitje, Weiser.