Například ve Studánce na Tachovsku bude tento pytlomat přímo na návsi. „Naplněné pytle s odpadem pak mohou lidé nechat na návsi nebo na dostupném místě u silnice. Toto místo pak nahlásí smskou,“ informovala starostka Studánky Silvie Vajskebrová s tím, že Studánka se bude uklízet v sobotu i v neděli.

Úklid bude, ale…

V Tachově se bude v sobotu uklízet v Knížecí aleji, na vycházkové trase směrem na Vilémov a u hřbitova. V neděli pak v lesíku pod Golemem. Jak informovali organizátoři ze spolku SmeTu, pytle jsou zajištěny, budou v pytlomatech vždy v blízkosti lokality, k dispozici budou i jednorázové latexové rukavice.

Akce se zúčastní také členové tachovské skupiny Trash Hero. Akce však žádné momentálně neorganizují. „Členové Trash Hero Tachov budou vybaveni respirátory třídy FFP3 a před akcí se budeme testovat antigenními testy,“ řekl Deníku David Vojta. „Nejsem zastáncem organizování podobných akcí v současné situaci. Z tohoto důvodu je také po dobu nouzového stavu TH Tachov neaktivní. Můj postoj ale nesdílí jiní organizátoři, tak jsme se rozhodli se za dodržení nejvyšší možné míry bezpečnosti zúčastnit, ale jako jednotlivci,“ dodal.

Původně se akce v rámci Ukliďme Česko měla konat o víkendu také ve Stříbře, její organizátoři se ale rozhodli vzhledem k nouzovému stavu akci přesunout na pozdější dobu.

Řeka až v září

Stejné příčiny vedou také Vodácký oddíl Tachov k tomu, aby neuskutečnil tradiční jarní úklid Mže. „Koryto řeky Mže uklidíme pravděpodobně v září, případně už na konci srpna. Stejně jsme postupovali také loni, kdy se Mže uklidila v září. Současná situace podobným akcím příliš nesvědčí,“ řekl za vodáky Karel Mištík.