„Letos zpíváme teprve podruhé, nápad vzešel z naší školy a realizujeme ho společně s místním pěveckým sborem Souhlas, se kterým pravidelně a rádi spolupracujeme,“ prozradila Deníku jedna z iniciátorek zapojení se do akce Alena Kaĺavská, ředitelka ZŠ a MŠ Konstantinovy Lázně.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Užít si v adventním čase chvíli sváteční pohody, při níž došlo i na různá přátelská setkání a nečekané rozhovory, si ke kašně na náměstí dorazilo kolem padesátky malých i velkých zpěváků. K příjemné atmosféře napomohla také kavárna Kafíčko a knížka, která pro tuto příležitost otevřela mimo svoji běžnou provozní dobu a nabídla zázemí pro zahřátí, kdy si zájemci mohli zakoupit oblíbené svařené víno, čaj, ale i něco dobrého na zub.

„Tohle společné zpívání koled se mi moc líbí, byla jsem tu vloni a přijdu ráda i příští rok,“ řekla Deníku Zuzana Böhmová, která se nenechala dlouze pobízet a při jedné z koled namísto zpěvu vytáhla svoji flétničku a doprovodila na ní ostatní zpívající. Protože se po odzpívaných koledách nechtělo hned nikomu domů, zanotovali si návdavkem ještě píseň Půlnoční od Václava Neckáře. 

A jak se zpívaly koledy u vás? Zašlete nám fotografie z vaší obce pomocí tohoto formuláře. Rádi je zveřejníme.