Letos v základní škole děti a učitelé secvičili vystoupení se skupinou Samorost. A jak sami organizátoři říkají, byli překvapení kolik kolegů se k akci Česko zpívá koledy s Kostelní přidalo. Zkoušky mají za sebou a věří, že vystoupení se bude líbit. „Starší žáci napekli cukroví, bude připravený čaj a také tradiční lodičky z ořechů. Kdo chce, může přijít v masce anděla,“ sdělila Deníku Jarmila Kočandrlová.

Akce Česko zpívá koledy s Kostelkou se koná ve středu 7. prosince od 18 hodin před školou za kostelem.

Letos se lidé napříč Českou republikou takto společně potkají už po dvanácté. Po dvou covidových letech se oblíbená akce opět uskuteční živě na náměstích i návsích. To v roce 2020 a 2021 nebylo kvůli vládním nařízením reagujícím na epidemiologickou situaci možné.

Zazní tradičně šest písní

Zpívat se bude šest vánočních písní, a to Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí. Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku a budou dostupné i na místě.

Ilustrační foto
Mikulášský běh odstartuje na tachovské Rychtě