Slavnostní vernisáž se konala ve středu ve zdejším komunitním centru. „Na výstavě s názvem Moje Tachovsko – Český les je umístěno celkem šedesát fotografií zobrazujících převážně detaily rostlin a hmyzu vyskytujících se na Tachovsku,“ uvedl kurátor výstavy Antonín Hříbal.

Přestože Schmidová již svá díla vystavovala, v Tachově je to první možnost seznámit se s její prací. „Vernisáž mě moc dojala. Celou dobu jsem myslela, že se rozbrečím,“ podělila se o své emoce autorka. Na vernisáž se přišlo do komunitního centra podívat přibližně padesát zájemců o fotografie. „Nečekala jsem takovou účast, všichni návštěvníci byli skvělí,“ okomentovala Schmidová.

Mezi návštěvníky nechyběla maminka autorky, Hana Ulrichová, která před časem absolvovala pouť z Kladrub do Santiaga de Compostela. „Na dceru jsem hrdá. Ani jsem nevěděla, že i v hmyzí říši existuje kanibalismus,“ poukázala na námět jedné fotografie detailu bojujících mravenců. Výstavu hodlá zhlédnout také hraběnka Adrienne von Korff-Kerssenbrock, jejíž fotografie mohli zájemci vidět na zámku v Bezdružicích. „Na její návštěvu se těším. Přijede někdy po dvacátém září,“ dodala Schmidová. Výstava potrvá do konce září a pro zájemce o fotografie bude připravena možnost jejich odkoupení.