Zde se zhroutila opěrná zeď mostku a zatarasila koryto potoka. Podle ředitele stříbrského střediska Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Miroslava Sedláčka se na tomto stavu výrazně podepsalo zimní období.

„Případ jsme už zaregistrovali a nahlásili jako škody po zimě. V loňském roce se konala prohlídka tohoto mostu, nyní žádáme o prohlídku mimořádnou, abychom zjistili případné další deformace a aktuální technický stav. Na něm se určitě podepsala zima i provoz těžkých nákladních automobilů. V úvahu musíme vzít také stáří stavby a jeho umístění. Nachází se v oblasti, kde je neustálé vlhko a okolí je podmáčené,“ uvedl Deníku ředitel Sedláček.

V současné době je částečně omezen průjezd na mostku. „Instalovali jsme označení, aby řidiči jezdili raději středem komunikace. Je to z toho důvodu, aby se dále nenarušovaly již beztak poškozené opěrné zdi,“ pokračoval.

Případné náklady na opravy poškozeného mostu zatím nejsou známy. „V současné době to nelze odhadnout. O finanční prostředky budeme žádat krajskou správu,“ uvedl dále. V případě, že dojde k celkové rekonstrukci mostu, pak bude most uzavřen. „Případnou dobu oprav bych odhadl na čtyři až šest měsíců,“ doplnil ředitel.

Silničáři na Tachovsku spravují okolo 130 mostů a zhruba desetkrát tolik propustků. Ovšem most mezi Tachovem a Svobodkou není jediným, který utrpěl škody při letošní zimě. Podle silničářů je ve špatném stavu také mostek na silnici z Hoštky na Nové Domky. Správci komunikací zároveň pokračují v monitorování technického stavu komunikací po letošní zimě. „Zatím ještě nejsme u konce. Například v lesních úsecích ve vyšších polohách je půda ještě částečně zmrzlá a musíme ještě nějaký čas počkat, než rozmrzne. Jinak mohu říci, že výtluků není tolik, jako v minulých letech,“ dodal Miroslav Sedláček.