Jedná se o už druhou dvojjazyčnou společnou kuchařku. "Tu první jsme nezvali Sousedské recepty a vyšla už v roce 2017. Tato nová se jmenuje Sousedské oblíbené cukroví a pečivo. Zatímco ta první obsahovala recepty všeho druhu, druhá je zaměřena, jak už z názvu vyplývá, jen na pečení," řekla Deníku za plánskou organizaci Michaela Vrzalová.

Jak dále uvedla, recepty dodali členové obou organizací a na sobotní oslavě desátého výročí spolupráce mohli účastníci všechny sladké i slané dobroty popsané v kuchařce ochutnat. "Autoři uveřejněných cukrářských receptů, byly to vesměs ženy, ale i jeden muž, obdrželi upomínkové odměny a každý z nich byl slavnostně dekorován kuchařskou čepicí. Za vznik kuchařky je třeba poděkovat nejen cukrářům, ale také předsedům organizací Martině Sötje a Josefu Anslovi a překladatelce Evě Schicker," doplnila Vrzalová.

Kuchařka oblíbených receptů na cukroví a pečivo však nebude běžně k dostání. "Vyšla ve velmi omezeném počtu výtisků a naše organizace i spřátelená v Bavorsku, ji bude rozdávat darem členům a spolupracovníkům," upřesnila členka plánské organizace svazu postižených.

Obě skupiny se schází při různých akcích, například na bowlingu, pořádají společná adventní posezení, masopust a další. Desáté výročí spolupráce se slavilo v plánském Kiněnekině společenským posezením s hudbou k tanci i poslechu. Program doplnilo vystoupení tanečnic z plánské Základní umělecké školy a folklorního souboru Rozmarýnek Základní umělecké školy Fryderyka Chopina z Mariánských Lázní.