Jako každý rok přijíždí studenti z prestižní školy King Edward VI Camp Hill School for boys z Birminghamu a zároveň s nimi i studenti z několika škol Tachovska.

Jedná se o týdenní tábor, kde se děti společně podílejí na táborovém programu. Výuka anglického jazyka probíhá interaktivně. Všichni mají možnost zbavit se ostychu a mluvit jak s anglickými vrstevníky, což jsou studenti ve věku 14 let, tak s jejich učiteli. Kromě pevně stanoveného programu mají děti bezpočet zcela neformálních příležitostí navazovat komunikaci a přátelství.

Během tábora se konají různé akce jako například velmi populární soutěž ve zpěvu Singing Competition, sportovní utkání v basketbalu, volejbalu či stolním tenise. Mezi večerní programy komentované pouze v anglickém jazyce patří diskotéka, barbeque či celovečerní všeobecný kvíz. Nedělní večer patří výletu do Mariánských Lázní na takzvaný Singing fountain, středa pak celodennímu výletu do Prahy. Jedno sportovní odpoledne je určeno aktivitám v Tachově na sportovištích, kde si studenti mohou vyzkoušet střelbu z luku, minigolf, bowling či zahrát fotbal. Velkou atrakcí především pro britské studenty bývá večerní bruslení na zimním stadionu v Tachově.

Jedním z cílů tábora je ukázat českým studentům, jak lze využít anglický jazyk, který někteří z nich slyší pouze ve školách od českých učitelů nikoliv od rodilých mluvčích. Sami studenti poznávají své nedostatky v jazyce, a naopak sami zjišťují, jak nezbytnou nutností je v dnešní době umět cizí jazyk ovládat.

Marcela Vránová