Jak uvedla Radka Pistoriusová z tiskového oddělení Správy železnic, cílem rekonstrukce tachovské nádražní budovy je uvést objekt včetně bezprostředního okolí do odpovídajícího stavu po stavební, technické i estetické stránce.

"Celkovou přestavbou projdou vnitřní i vnější prostory, fasádě objektu bude navrácen vzhled odpovídající první polovině 20. století," uvedla mluvčí.

V budově nádraží se budou měnit stropní konstrukce, nové úpravy se dočkají prostory pro cestující, kteří budou mít po dokončení stavby k dispozici také zcela nové toalety.

Obnova se týká také vnějšího pláště objektu. "Vnější plášť budovy se zateplí a dojde k výměně oken a dveří. Úpravou projdou také plochy kolem budovy," dodala Pistoriusová s tím, že zmizí východní přístavek. Prostor po něm se přemění na nová parkovací místa pro automobily.

Stavební práce zajistí společnosti EPLcond a BIS. Předpokládané investiční náklady dosahují podle Správy železnic 43,9 milionu korun a práce potrvají do poloviny roku 2023.

Na železniční trati z Plané na Domažlice je budova tachovského nádraží jednou z posledních, které se zatím rozsáhlejší rekonstrukce vyhnuly. V plánu byla celková oprava již v roce 2009, ale byla několikrát odkládána, doposud se podařilo opravit jen střechu. Nádraží působí v současné době zastarale, přes snahu personálu o čistotu působí vnitřní prostory ponuře a nedůstojně. Celková rekonstrukce tento stav odstraní.